İBA LİSANSÜSTÜ UZMAN ARAŞTIRMACI EĞİTİM PROGRAMINDA BAHAR DÖNEMİ BAŞLIYOR!

İstanbul Bilimler Akademisi (İBA)’da 2015-2016 Lisansüstü Uzman Araştırmacı Eğitim Programı Bahar dönemi seminerleri 04 Mart 2016 Cuma günü başlıyor.

Genç akademisyen adaylarına üniversite dışında akademik birikimlerini geliştirme imkanı sunan program Temel Eğitim ve Uzmanlık Alan düzeylerinde disiplinler-arası seminerler içeriyor.

Programa pek çok değerli akademisyen katkı sunuyor. Gülfettin Çelik, Mustafa Çiçekler, İhsan Fazlıoğlu, Mustafa Çelen, Zekai Mete, Ekrem Tak, Ömer Say, Faruk Bal, Ahmet Nohutçu bu akademisyenlerimizden bazıları.

Program çerçevesinde İhsan Fazlıoğlu, Sosyal Bilimlere Giriş seminerlerini verirken;  Ömer Say Sosyal Teori seminerlerini sunacak.

Programda Mustafa Çelen, İktisat Teorisi seminerlerini; Ahmet Nohutçu, Hukuk Teorisi seminerlerini yönetecek.

Bahar döneminde ayrıca Ekrem Tak, İleri Düzey Osmanlı Türkçesi seminerleriyle; Zekai Mete ise Osmanlı Belgelerinde Tahlil ve Yorum seminerleriyle programa katkıda bulunacak.

Lisansüstü Eğitim programında yine her hafta farklı konu ve konukların katılımıyla Akademik Birikim Oturumları gerçekleştirilecek.

Bahar Programında ayrıca Uzmanlık düzeyinde Gülfettin Çelik, İktisadi Sistemler seminerlerine devam edecek. Faruk Bal ise İktisat Tarihinin İslami Kaynakları seminerini sunacak.

Yine Mustafa Çiçekler ile Mesnevi Okumaları bahar programımızdaki önemli seminerlerden bir diğeri.

Lisansüstü Uzman Araştırmacı Eğitim Programı Bahar Dönemi, 07 Mayıs 2016 Cumartesi günü sona erecek.

 

.

© 2022 İstanbul Bilimler Akademisi